KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12944156
nr 1294 4156
Olle Idewall
(1928-1991), Sverige
Oljemålning, Olle Idewall (f. 1928), Sverige. 3 figurer, signerad. Olja på duk, 60x130
Olle Idewall, svensk målare och keramiker född på Gotland 1928, död 1991 i Visby.
måndag 2 december 2019
kl 20:32:49
Olle Idewall
Läs mer om Olle Idewall